Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 120
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Березовський А. В. 
Альтернативні ветеринарно-санітарні заходи при виробництві екологічно чистої продукції птахівництва / А. В. Березовський, Т. І. Фотіна, Г. А. Фотіна, Ю. І. Дяченко, Д. Г. Піщанський // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 40-45. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Надано результати досліджень і розробку ветеринарно-санітарних заходів, виконання яких дозволяє одержати високоякісну екологічно чисту продукцію птахівництва. Надано матеріали з використовування пробіотика "Біофлор" як альтернативи антибіотикам. Доведено ефективність використання дезінфектанту "Бровадез плюс" та препарату ВетОкс-1000 у процесі одержання екологічно безпечної продукції птахівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-60 + П855.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Коцюмбас І. Я. 
Альтернативні підходи до визначення пірогенності лікарських засобів / І. Я. Коцюмбас, І. М. Кушнір, Н. В. Качмарчик // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 511-514. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень із визначення пірогенності деяких препаратів для парентерального введення для медицини та ветеринарії ЛАЛ-тестом, з використанням якісного гель-тромб методу та тесту на кролях. Визначено пірогенність 654 зразків лікарських засобів для медицини та ветеринарії. Встановлено високу чутливість ЛАЛ-тесту, порівняно з тестом на кролях. Під час дослідження 103 ветеринарних лікарських засобів за показником "бактерійні ендотоксини" у 19,4 % випадків виявили невідповідність вимогам нормативної документації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-2 + П853

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Головко А. М. 
Аналіз епізоотичної ситуації репродуктивно-респіраторного синдрому свиней на території України і в світі за 2006 - 2008 роки / А. М. Головко, Н. В. Гаврасьєва, З. Р. Троценко, А. В. Абрамов // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 243-248. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результат епізоотичного аналізу за 2006 - 2008 рр. на території України та у більшості країн світу, за даними МЕБ та власних досліджень. Показано, що в світі РРСС дуже поширене захворювання та складає найбільшу загрозу на Європейському та Американському континентах. Засоби боротьби та профілактики РРСС на даний час недосконалі, що погіршує епізоотичну ситуацію. За методом імуноферметного аналізу досліджено 2860 проб сироваток крові від свиней з різних регіонів України, з яких виявлено 365 позитивних реакцій щодо РРСС. Проведені дослідження вказали на значне поширення РРСС на території України.


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.22 + П873.325.9-1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Темний М. В. 
Антигельмінтна ефективність комбітрему при змішаних гельмінтозах великої рогатої худоби / М. В. Темний, Л. І. Луценко, В. А. Веселий, Н. В. Сумакова, Н. Г. Полещук, В. М. Труш // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 91-94. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Дослідження проведено у спеціалізованих господарствах Харківської і Полтавської областей на великій рогатій худобі, спонтанно ураженій дикроцеліями і стронгілятами шлунково-кишкового тракту, які реєструвались у змішаній формі. Представлено результати досліджень з визначення ефективності вітчизняного антигельмінтика комплексної дії - комбітрему, який був застосований в дозі, рекомендованій фірмою-виробником - 1 г на 10 кг маси тіла в суміші з комбікормом, індивідуально у разі дикроцеліозу та стронгілятозів шлунково-кишкового тракту великої рогатої худоби. Комбітрем, за випробуваними схемами застосування, показав високу (96,9 - 100 %) ефективність у разі дикроцеліозу та стронгілятозів шлунково-кишкового тракту відповідно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-911-7 + П855.617

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Косенко М. В. 
Антимікробна активність розчину НГХ Септокс при післяродовому ендометриті корів / М. В. Косенко, О. І. Сергієнко, О. П. Панич, В. П. Музика, І. М. Кушнір, Р. В. Камінський, І. Є. Атаманюк, В. Н. Падовський // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 145-148. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

У місці проникнення мікроорганізмів через слизову оболонку матки під час родів та після їх завершення розвивається запальний процес - післяродовий ендометрит. Проаналізовано дані досліджень мікрофлори матки у разі післяродового ендометриту корів та антимікробну активність розчину НГХ Септокс. Виділено асоціації мікроорганізмів з проб цервікального слизу. При ендометритах найчастіше виділяються високопатогенні штами бактерій і грибів. Розчин НГХ Септокс проявляє бактерицидну активність як на грампозитивні, так і грамнегативні мікроорганізми, а також фунгіцидну дію у концентрації 600 мг/л.


Індекс рубрикатора НБУВ: П876.424-911

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Айшпур Р. М. 
Біохімічні та морфологічні зміни крові свиней при лептоспірозі / Р. М. Айшпур // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 228-232. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Представлено результати гематологічних та біохімічних змін у крові свиней при лептоспірозі. На трьох дослідних і одній контрольній групах вивчено якісні та кількісні зміни показників крові залежно від рівня титрів в РМА. Встановлено, що у разі збільшення титрів у РМА спостерігається посилення патогенної дії збудника на організм. Показано можливість використання біохімічних та морфологічних показників крові як додаткових діагностичних тестів виявлення свиней, хворих лептоспірозом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.92 + П873.218-925-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Турдиев Ш. А. 
Бруцеллез мелкого рогатого скота в частном секторе Таджикистана / Ш. А. Турдиев, А. Х. Махмудов // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 315-318. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Приведены результаты исследований распространения бруцеллеза мелкого рогатого скота (МРС) в частом секторе и районах республиканского подчинения Таджикистана. Данные серологических исследований сывороток крови МРС на бруцеллез свидетельствуют, что больных бруцеллезом овец в частных хозяйствах больше (2,5 - 8,7 %), чем в общественных (0,5 - 0,8 %). Эпизоотическая ситуация по этой болезни определяет необходимость комплексного подхода к проблеме борьбы с бруцеллезом МРС.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.214-1(5ТАД)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Власенко В. В. 
Ветеринарно-санітарна оцінка шлунка і кишечнику свиней при використанні кормової добавки Dossche / В. В. Власенко, О. М. Якубчак, М. Д. Гаврилюк, В. В. Довгань // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 342-346. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Доведено, що використання біологічно активної домішки фірми Dossche в раціонах свиней в кількості 25 % до корму позитивно впливає на забійні показники, інтенсивність росту й розвитку. Показано, що домішка Dossche в організмі свиней викликає адаптаційні процеси, які проявляються у вигляді потовщення серозно-м'язової оболонки кардіальної та фундальної зон шлунка і кишечнику.


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-273.90 + П65-451.89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Величко В. О. 
Ветеринарно-санітарний моніторинг шкідливих речовин у системі корми - тварина - тваринна продукція за умов техногенного навантаження на довкілля / В. О. Величко // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 15-19. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Встановлено, що вплив техногенних факторів на організм тварин здійснюється через біологічний ланцюг грунт - рослина - тварина. Ветеринарно-санітарний моніторинг токсикантів у системі корми - тварина - тваринна продукція підтвердив їх поступлення в молоко і тканини організму у разі техногенних навантажень. Дослідження мінерального складу молока корів, які утримувались на раціонах із вмістом біологічно активної домішки, вказують на те, що в молоці корів дослідної групи у порівнянні з контрольною і підготовчим періодом зменшився вміст стронцію (Sr), ванадію (V), свинцю (Pb), нікелю (Ni) і хрому (Cr).


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-28 + П817.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Горбатенко С. К. 
Вивчення елементів імуноcупресивного стану в молодняку великої рогатої худоби під впливом асоціації вірозів / С. К. Горбатенко, Л. В. Коваленко, М. Е. Романько, Н. В. Мягких, В. І. Стеценко, О. М. Корнейков, П. П. Зданевич // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 248-254. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено порівняльні гематологічні та біохімічні дослідження в групах телиць 6 - 8-місячного віку з різним епізоотичним фоном. Встановлено, що персистенція асоціації вірозів (ІРТ, ПГ-3, ВД-ХС та лейкозу ВРХ) негативно впливає на стан імунокомпетентних клітин. В разі підвищення чисельності клітин макрофагально-нейтрофільної групи на 25 - 37 % знижується їх функціональна активність. В організмі телят, які за даними серомоніторингу є неблагополучними щодо асоціації вищеозначених вірозів, відбуваються значні зрушення у стані білкового обміну, розвиток імуносупресії та інтенсифікація процесів ПОЛ, що свідчить про зниження природної резистентності цих тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П861.22 + П873.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сосницький О. І. 
Вивчення морфологічних, культуральних, біохімічних і біологічних властивостей IBP. multocidaD серовар А, штам N 12 / О. І. Сосницький // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 197-202. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П841.97-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Коцюмбас І. Я. 
Вивчення стабільності та визначення терміну придатності нового антимікробного препарату Флупетсаль 1 % / І. Я. Коцюмбас, В. І. Ткаченко, І. М. Кушнір, Л. Л. Островська, С. Л. Гуменюк // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 60-64. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень з вивчення стабільності нового протимікробного препарату Флупетсаль 1 % для лікування ран різної етіології та визначено термін придатності за методом "прискореного старіння". Відслідковування розпаду діючої речовини (флуренізиду) в ході експерименту проведено методом високоефективної рідинної хроматографії одночасно з визначенням його ідентичності, порівнюючи площі відповідних піків на хроматограмах стандартних зразків та досліджуваних проб. Під час вивчення стабільності препарату встановлено, що його термін придатності повинен складати 640 днів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Давыдов О. Н. 
Видовое разнообразие цестод рыб водных объектов Украины / О. Н. Давыдов, Л. Я. Куровская, Ю. Д. Темниханов, Н. С. Мандыгра, Г. П. Воловик // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 576-580. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*836:Е621.141.7 + П873.382.624

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Пархоменко Л. І. 
Визначення динаміки поствакцинального імунітету у курей щодо метапневмовірусної інфекції / Л. І. Пархоменко, Р. А. Дубін // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 297-301. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано захворювання курей на синдром опуклої голови, що виник у АТЗТ "Лисичанська птахофабрика". Введення у схему щеплень вакцини щодо TRT призвело до післявакцинальних ускладнень. Під час серологічного дослідження сироватки крові птиці до метапневмовірусу за імуноферментим аналізом виявлено антитіла у 100 % зразків. Клінічні ознаки захворювання виникли із-за циркуляції МПВ серед птиці. Одержані дані свідчать про те, що для забезпечення раціональних щеплень проти метапневмовірусу птиці необхідна ідентифікація збудника захворювання та зміна типу вакцини.


Індекс рубрикатора НБУВ: П823.2 + П873.361.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Тішин О. Л. 
Визначення на лабораторних тваринах кумулятивних властивостей препарату клозаверм А / О. Л. Тішин // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 442-449. - Библиогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено, що клозаверм А проявляв у білих щурів кумулятивні властивості та відноситься до препаратів з вираженою кумуляцією, а у білих мишей не проявляв кумулятивних властивостей. Коефіцієнт кумуляції препарату у щурів за тестом "субхронічної токсичності" становить 0,88 одиниць, за методом Ю. С. Кагана та В. В. Станкевича - 1,0 одиниць, а у білих мишей за методом К. С. Ліма - 1,65 одиниць, тобто, клозаверм А не можна застосовувати багато разів. На перших порах введення препарат за доз, щодо вивчення кумуляції, підвищував масу тіла білих щурів і мишей, а починаючи з 5 доби у щурів та з 8 доби - у мишей, викликав її пониження. За 14-добового введення білим щурам клозаверму А в дозі 1/10 DL50, яка сумарно складала 2637,50 мг/кг і була в 50 разів більша від терапевтичної, установлено вплив препарату на обмін білків, ліпідів та імунну систему організму лабораторних тварин і коефіцієнти маси внутрішніх органів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59 + П853 в648

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Мартиненко Г. А. 
Визначення рівня материнських антитіл у курчат / Г. А. Мартиненко // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 287-290. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто дані про моніторингові дослідження птиці кросу "Кобб-500" у Дніпропетровському регіоні методом імуноферментного аналізу. Встановлено кореляційний взаємозв'язок рівня антитіл сироватки крові батьківського поголів'я з їх кількістю у сироватці крові курчат до вірусів хвороби Ньюкасла (ХН), інфекційного бронхіту (ІБК), інфекційної бурсальної хвороби (ІБХ) та реовірусів (РЕО). Виявлено, що рівень титрів потомства складав: до НХ - 83 %, ІБК - 49 %, ІБХ - 75 %, РЕО - 48 % від рівня антитіл батьківського поголів'я. Запропоновано застосування серологічних даних батьківського поголів'я для визначення материнського імунітету і, відповідно, найкращого часу вакцинації курчат.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Грицик О. Б. 
Визначення хімічної сумісності активно діючих складників антигельмінтного препарату "Трематозол" / О. Б. Грицик, А. В. Лисиця // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 506-511. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У ході доклінічних досліджень розробленої експериментальної серії нового комплексного антигельмінтика "Трематозол" визначено хімічну сумісність активно діючих компонентів, взятих під час конструювання лікарської форми препарату у вигляді емульсії. Лабораторними дослідженнями, проведеними за допомогою методу часопролітної плазмово-десорбційної мас-спектрометрії, з'ясовано, що суміш двох основних активно діючих компонентів - оксиклозаніду та пірантелу памоату - є хімічно сумісною та може бути одночасно використаною у складі пропонованої лікарської форми нового антгельмінтного препарату "Трематозол".


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.617

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Коцюмбас І. Я. 
Використання сорбентів у практиці ветеринарної медицини / І. Я. Коцюмбас, О. М. Брезвин, Р. О. Кушнір // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 581-586. - укp.

Висвітлено матеріали щодо методів дезінтоксикації мікотоксинів. Найпрактичніші методи дезінтоксикації мікотоксинів у тваринництві засновані на використанні з ушкодженим кормом сорбентів. Метод сорбції вважається найбільш ефективним і безпечним відносно тварин. Але негативним фактором більшості сорбуючих матеріалів є низька специфічність, що призводить до зв'язування поживних речовин вітамінів та мікроелементів, що і є предметом гострих дискусій вчених. Ведуться пошуки ефективних засобів, за яких можливо нормалізувати імунний статус організму тварин та одержати екологічно безпечну, біологічно повноцінну продукцію тваринництва. Одним із таких препаратів може стати альфасорб - сорбент органічного походження, що являє собою комплекс активованих біополімерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Домбровський О. Б. 
Використання сучасних методів діагностики лейкозу в неблагополучних господарствах / О. Б. Домбровський // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 258-262. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Показано, що для серологічної діагностики лейкозу великої рогатої худоби застосовують різні методи, зокрема РІД, РДП тощо. Останнім часом для ретроспективної діагностики лейкозу здебільшого використовують імуноферментний аналіз (ІФА). У дослідженнях встановлено, що ІФА є більш чутливим методом ретроспективної діагностики лейкозу великої рогатої худоби, оскільки дозволяє виявляти інфікованих тварин на більш ранніх стадіях, ніж РІД. За даними, ІФА переважав за чутливістю РІД у 1,36 - 4,18 рази. За результатами досліджень зроблено висновок, що застосування для серологічної діагностики ІФА дає змогу виявити майже всіх інфікованих тварин у стаді, а тому сприяє не лише поліпшенню епізоотичної ситуації в господарстві, але й дає змогу одержувати більш якісну та екологічно чисту продукцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-911-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Романенко О. А. 
Випробування вакцини антирабічної для імунізації диких м'ясоїдних "Броварабіс V-RG" у лабораторних умовах / О. А. Романенко, Ж. М. Дрожже, В. Л. Солодчук, Я. М. Шарай // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 188-194. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин у Європі в цілому та країнах, що проводять пероральну вакцинацію диких м'ясоїдних, як основного резервуару та вектора рабічної інфекції. Наведено результати випробування стабільності, споживання та ефективності вакцини антирабічної для пероральної імунізації диких м'ясоїдних "Броварабіс V-RG", що виготовляється ТОВ "Укрветпромпостач" та використовується в Україні для боротьби зі сказом серед диких тварин. Дослідженнями показано високу стабільність препарату протягом терміну придатності, привабливість принади для лисиць, антигенну активність вакцини та можливість контролювати споживання шляхом виявлення біомаркера (тетрацикліну) в зубах для оцінки ефективності проведення протиепізоотичних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П823.2 + П821.219.212 + П873.212-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського